Pagina 1 van 1

Voorstelronde nieuw lid Josephus

Geplaatst: wo 18 sep 2019, 10:26
door Josephus
Beste allen,

Als nieuw forumlid stel ik me graag even voor na een tijdje te hebben meegelezen. Mijn naam is Josephus, halverwege de dertig en woonachtig in omgeving Amsterdam. Sinds mijn studententijd een koffiefan. Wat begon met een espressopotje en melkschuimer op penlites, heeft via een filtermachine en cafetiere geleid tot de aanschaf van een Bezzera Magica met een Quamar M80E een jaar of 4 geleden. Hier ben ik nog steeds blij mee (naast de cafetiere).

In de tussentijd heb ik veel geëxperimenteerd met verschillende bonen (vriendin houdt van chocolade, ikzelf van wat meer zuur), dus in de praktijk drinken we alles wat er tussenin zit via diverse webshops. Naast het lezen over bonen en het doorgronden van mijn maler (haal ik het optimale uit de boon?), ben ik de laatste tijd meer en meer geïnteresseerd geraakt in het branden van bonen omdat dit me erg fascineert.
Naast koffie ben ik gek van lange afstand hardlopen in de natuur (trails) en volg ik al jaren diverse cursussen Spaans.

Door lid te worden van het forum hoop ik dus nog verder te leren over koffie, het malen ervan en het brandproces.

Groeten Josephus.

Re: Voorstelronde nieuw lid Josephus

Geplaatst: wo 18 sep 2019, 10:34
door bobbee
Welkom! Koffie branden is inderdaad leuk. Succes met ontdekken.

Re: Voorstelronde nieuw lid Josephus

Geplaatst: wo 18 sep 2019, 14:07
door Pti
Welkom

Re: Voorstelronde nieuw lid Josephus

Geplaatst: do 19 sep 2019, 08:39
door GuidovW
Welkom Josephus :D

Re: Voorstelronde nieuw lid Josephus

Geplaatst: do 19 sep 2019, 11:54
door Powerreserve
Welkom & ik ben erg benieuwd naar je ervaringen met het branden van bonen. Leuk!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Re: Voorstelronde nieuw lid Josephus

Geplaatst: do 19 sep 2019, 14:04
door Josephus
Dank allen.

Voor wat betreft branden. Vanmiddag heb ik mijn vuurdoop. Ik ga mee met de brander van de koffiezaak bij mij in de wijk. Die brandt in Amsterdam Noord bij Amsterdam Roasters 2.0 https://amsterdam-roasters.nl/. Een co-roast collectief.
Ik zal hier van naderhand een terugkoppeling geven.

Re: Voorstelronde nieuw lid Josephus

Geplaatst: do 19 sep 2019, 18:30
door Dirk Jan
Welkom Josephus,

Hardlopen in de natuur, dat deed ik ook graag, maar dan korte trails. Leuk dat je gaat branden. Lees je ervaringen graag.

Vr groet,

Re: Voorstelronde nieuw lid Josephus

Geplaatst: do 19 sep 2019, 19:44
door mutsje
welkom op het fora van de koffielurkers :)

Re: Voorstelronde nieuw lid Josephus

Geplaatst: do 19 sep 2019, 22:05
door gilleko B.
Doe je voordeel hier Josephus. Leuk forum hier met enorm veel kennis en kunde.

Verstuurd vanaf mijn SM-G965F met Tapatalk