Ik heb reeds jaren een BZ magica, grootste verschil is dat deze een e 61 groep heeft.
Prima apparaat weinig en goedkoop in onderhoud.
Als molen gebruikte ik een Quamar 50 E (kleine broertje van de 80) de prijs kwaliteit hiervan was echt oké. Het enige nadeel was dat hij (gelijk de 80 versie) geen fijn instelling had. Niet vaak, maar soms wel nodig.
Recent heb ik de molen dan ook vervangen door een rocket fausto, eigenlijk een eureka kloon (Ben hier tot nu toe zeer tevreden over al is het voor mij moeilijk in te schatten of het maalsel nu daadwerkelijk beter is.
Bij gebruik van de nieuwe molen bleek meteen dat de Quamar toch wel behoorlijk rumoerig was.
Dat had ook een voordeel..... als ik aan het malen was kwam mijn dochter al naar beneden voor een Latte.. Hoezo Pavlov???
Mijn oude Q 50 moet ik nog altijd te koop zetten maar kon er nog geen afscheid van nemen
Dus mijn advies. Koop een goede molen met fijnafstelling. Koop de bz 10, rommel een tijdje lekker aan zodat je het een beetje in de vingers hebt en maak dan een upgrade naar een andere machine.
Die BZ 10 kun je wel weer verkopen en wie weet ga je dan wel voor een ander concept. (op dit moment experimenteer ik parallel met een hevel machientje)
Probeer je ook niet gek te laten maken met alle high tech snufjes de kans dat het dan te ingewikkeld wordt is aanwezig.
Liever een goede molen en dan stapjes maken.
Succes.