Pagina 1 van 2
Toine_vR stelt zich voor
Geplaatst: vr 30 sep 2022, 10:54
door Toine_vR
Hoi, mijn naam is Toine van Rijthoven en ik begeef me sinds een paar maanden in de wondere wereld van de espresso.
Mijn eerste machine was een Sage Barista Express die er voor gezorgd heeft dat ik enorm enthousiast werd over het espresso maken maar me tegelijkertijd frustreerde omdat het me maar niet lukte er een echt lekkere koffie uit te halen.
Afgelopen maandag heb ik bij van Pommeren in Utrecht een Profitec Go en Eureka Mignon Specialita gekocht.
Re: Toine_vR stelt zich voor
Geplaatst: vr 30 sep 2022, 11:00
door gilleko B.
Leuk om je enthousiasme te lezen. Het zaadje is gelegd en heeft al tot een mooie upgrade geleid. Succes, zo zie je maar weer, de weg tot goede koffie is er niet, dat doe je door gewoon te gaan en dat heb je bij van Pommeren gedaan.

️
Re: Toine_vR stelt zich voor
Geplaatst: vr 30 sep 2022, 11:08
door RoosW
Welkom

Re: Toine_vR stelt zich voor
Geplaatst: vr 30 sep 2022, 11:13
door ErikvW
Beste Toine, welkom. Mooie spullen wel!
Re: Toine_vR stelt zich voor
Geplaatst: vr 30 sep 2022, 11:17
door bobbee
Welkom! Lekker genieten dit weekend van je nieuwe spullen.
Re: Toine_vR stelt zich voor
Geplaatst: vr 30 sep 2022, 11:20
door Madencio
Vette combo, welkom!
Re: Toine_vR stelt zich voor
Geplaatst: vr 30 sep 2022, 11:31
door omeCo
Toine, welkom!
Ik lees dat je maandag je nieuwe set hebt gekocht. Ik ben wel benieuwd naar je eerste ervaringen hiermee. Vind je je koffie nu lekkerder dan met je vorige apparaat?
Re: Toine_vR stelt zich voor
Geplaatst: vr 30 sep 2022, 11:41
door Dirk Jan
Welkom en veelplezier met het gefrutsel met die bonen.
Re: Toine_vR stelt zich voor
Geplaatst: vr 30 sep 2022, 12:45
door Toine_vR
omeCo schreef: vr 30 sep 2022, 11:31
Toine, welkom!
Ik lees dat je maandag je nieuwe set hebt gekocht. Ik ben wel benieuwd naar je eerste ervaringen hiermee. Vind je je koffie nu lekkerder dan met je vorige apparaat?
Dank voor het warme welkom allemaal!
De koffie is vanaf de tweede kop al stukken beter! Ik was gestart met single blend ethiopische bonen die op mijn oude machine erg zuur of modderig smaakten. Bij deze machine proefde ik vanaf de eerste kop smaken die ik nog niet geproefd had. In positieve zin dan
Heel licht zurige smaak maar dat schijnt bij deze bonen te horen. Ik zat in de winkel te dubben tussen de Profitec pro 400 en de GO maar ik heb uiteindelijk toch voor de GO gekozen vanwege de opwarmtijd, consistentere temperatuur en omdat ik zelden een cappuccino drink.
Ik vind het wel vreemd dat de GO bij het opwarmen op de meter al een druk van 9-9.5 bar opbouwt terwijl de handleiding het over een paar bar heeft. Als ik de machine start springt hij wel netjes naar 0 terug en een test met de blindfilter laat gewoon 9,5 bar zien.
Re: Toine_vR stelt zich voor
Geplaatst: vr 30 sep 2022, 20:43
door GuidovW
Welkom Toine.
