Pagina 1 van 1

Lelit Elizabeth PL92LT te koop

Geplaatst: za 15 mar 2025, 22:44
door Nevsmantis
Wegens overname van een mooie lever (Profitec 800) van een van de mede forumleden heb ik nu mijn Lelit Elizabeth te koop.
Een (mijn inziens) in Nederland niet zo'n bekende espresso machine. Heb hem zelf gekocht toen ik nog in Australie woonde (7 jaar geleden).
In de tussen tijd met veel plezier espresso gemaakt met deze dual-boiler machine.

De site van Dave Corbey heeft me ooit overtuigd om deze machine te kopen:
https://coffeeequipmentreviews.wordpres ... elizabeth/
Ook nu nog een handige site voor (toekomstige) eigenaren.

Het apparaat is een dual-boiler met PID. Tevens heeft die programmeerbare pre-infusie. Dit kan zowel onder druk van de stoomboile als zonder.
Het bedieningspaneel maakt het instellen van temperatuur, preinfusie e.d. erg gemakkelijk. Tevens zijn de knoppen te programmeren qua pre-infusie en shot-lengte.

De behuizing is grotendeels van geborsteld RVS. Mijn inziens goed en eenvoudig schoon te houden met wat water/isopropyl alcohol en een microfiber doek. Heb zelf de machine gebruikt met een ontharder in het waterbassin.

Machine wordt geleverd met, bottomless en dubbele portafilter. Normale basket en een blinde. Een aantal RVS puckscreens en de originele (maar niet te gebruikten) plastic Lelit tamper.
Wekelijks wordt het apparaat met Cafiza gebackflushed.

Mijn vraagprijs is 600 euro. Woon net over de grens bij Maastricht.

Re: Lelit Elizabeth PL92LT te koop

Geplaatst: zo 16 mar 2025, 08:38
door omeCoffee
Ziet er als nieuw uit!! Succes met de verkoop!

Re: Lelit Elizabeth PL92LT te koop

Geplaatst: ma 17 mar 2025, 18:42
door MichaelvDuuren
Toevallig net een vergelijkend onderzoek gedaan:

https://youtu.be/4ZcSarJJ6BY?feature=shared

Re: Lelit Elizabeth PL92LT te koop

Geplaatst: di 18 mar 2025, 18:45
door Nevsmantis
MichaelvDuuren schreef: ma 17 mar 2025, 18:42 Toevallig net een vergelijkend onderzoek gedaan:

https://youtu.be/4ZcSarJJ6BY?feature=shared
Let wel, die in Lance z'n video is de single boiler. Deze is dubbel boiler (uitschakelbaar) en heeft daardoor wat meer preinfusie opties.

Re: Lelit Elizabeth PL92LT te koop

Geplaatst: vr 28 mar 2025, 10:55
door Nevsmantis
Heb dit als een zeer fijne machine ervaren. Geen gegadigden, waar schort het aan?

Re: Lelit Elizabeth PL92LT te koop

Geplaatst: vr 28 mar 2025, 11:45
door MichaelvDuuren
Mijn ervaring op dit forum is dat afgezien van de Bianca hier weinig mensen interesse hebben in het merk Lelit.

Ik kan me voorstellen dat hij het op Marktplaats beter zal doen.

Re: Lelit Elizabeth PL92LT te koop

Geplaatst: vr 28 mar 2025, 12:45
door bobbee
Ja mooi ding. 58mm zetgroep, prima apparaat lijkt mij.

Re: Lelit Elizabeth PL92LT te koop

Geplaatst: vr 28 mar 2025, 13:12
door bobbee
MichaelvDuuren schreef:Mijn ervaring op dit forum is dat afgezien van de Bianca hier weinig mensen interesse hebben in het merk Lelit.

Ik kan me voorstellen dat hij het op Marktplaats beter zal doen.
Ligt niet perse aan het forum. De machines zijn gewoon niet de gewilde E61 machines. Dat is het enige waar mensen naar kijken.

Re: Lelit Elizabeth PL92LT te koop

Geplaatst: vr 28 mar 2025, 14:01
door mr Blanc
Ook de MaraX ging vrij snel weg...wel maar 1 gegadigde maar dat is genoeg. Idd niet meteen het merk waar de meesten warm voor lopen maar vind ze qua prijs/kwaliteit wel voor lopen op veel andere merken.

Re: Lelit Elizabeth PL92LT te koop

Geplaatst: ma 07 apr 2025, 21:00
door Nevsmantis
Verkocht aan een mede forum lid. Veel plezier