Pagina 1 van 2

Voorstellen/setup

Geplaatst: za 25 okt 2025, 12:54
door hunter1963
Goedemiddag medekoffieliefhebbers,

Na geruime tijd meegelezen te hebben, besloten om mij aan te melden daar ik graag antwoorden zou willen hebben op een vraag die later in het topic Malers komt.
Ik ben sinds 2013 in het bezit van een espressomachine. Tot 3 maanden geleden een Vibiemme Domobar 2B JR en nu een Quickmill Elevate R (2B met pid). De molen is sinds 8 jaar een Eureka Olympus HS met TiN schijven. Mijn favoriete koffies zijn donkere, Italiaanse melanges waarbij de Passalacqua Napoli met stip op nummer 1 staat.

Ik maal ca. 9 gram in een 9,5 filterbakje en trek in 27-30 seconden een (technisch dus niet helemaal correct) Lungo van 80ml van.
Recent heb ik 4 koffies van de LR uit Amersfoort geprobeerd waarvan allen de Intimo mij echt kon bekoren, de Nostro heel redelijk was en ik de Brazil dark en de Guatemala direct heb weggegooid.

Bij aanschaf van de Quickmill heb ik tevens een WDT-tool en een leveler aangeschaft waarbij ik onafhankelijk van de koffie ervaar dat het het levelen consequent minder ml’s in de kop oplevert. WDT-en heeft bij mij geen enkele invloed op de doorloopsnelheid.

Eric

Re: Voorstellen/setup

Geplaatst: za 25 okt 2025, 15:29
door MichaelGaggia
Welkom Eric! Leuke spullen en heb je nog een foto van je setup? Vind ik (we) altijd leuk om te zien.

Wat betreft WDTen gaat het niet zo zeer om de doorloop snelheid maar meer om consistentie en het verminderen van de kans op channeling.

Succes met je vraag bij de malers

Re: Voorstellen/setup

Geplaatst: za 25 okt 2025, 19:25
door bobbee
Welkom Eric!

Re: Voorstellen/setup

Geplaatst: za 25 okt 2025, 19:27
door hunter1963
U vraagt, wij draaien. De uitklopbak staat links naast de waterkokers.

Re: Voorstellen/setup

Geplaatst: zo 26 okt 2025, 17:32
door MichaelGaggia
Kijk mooie gedaan!

Re: Voorstellen/setup

Geplaatst: zo 26 okt 2025, 18:34
door Dirk Jan
Welkom hier en plezier!

Re: Voorstellen/setup

Geplaatst: ma 27 okt 2025, 16:28
door Gert-JanV
Welkom!

Re: Voorstellen/setup

Geplaatst: wo 29 okt 2025, 20:05
door gilleko B.
Ahaa ik zie nu je set. Ik las in een ander draadje je vraag over een singledose-molen. Prachtig set! Mooie portafilter met rechte tuit.




Re: Voorstellen/setup

Geplaatst: do 13 nov 2025, 18:23
door pietje
Al een tijdje niet geweest op dit forum. Veel veranderd sinds de laatste keer. O.a m'n machine. De Maler oogt wat klein maar voldoet prima

Re: Voorstellen/setup

Geplaatst: do 13 nov 2025, 18:27
door pietje
pietje schreef: do 13 nov 2025, 18:23 Al een tijdje niet geweest op dit forum. Veel veranderd sinds de laatste keer. O.a m'n machine. De Maler oogt wat klein maar voldoet prima
Kan geen foto toevoegen?
Afbeelding