Pagina 1 van 1
Waar is mijn chrome gebleven?
Geplaatst: ma 15 dec 2025, 17:04
door Koffiedrap
Heb vandaag mijm E61 van profitec geopend omdat de hendel nogal stroef ging lopen en tot mijn verbazing zag ik dat de chroomlaag van sommige componenten volledig verdwenen was.
Heb de PH waardes getest en kwam uit op een 6,4.
De trompet is van Nuova Ricambi ivm de flowcontrol.
Iemand een idee waar het chroom gebleven kan zijn en of dit schadelijk is.
Re: Waar is mijn chrome gebleven?
Geplaatst: ma 15 dec 2025, 19:53
door Pti
Geen glitters opgemerkt in de toiletpot?
Re: Waar is mijn chrome gebleven?
Geplaatst: ma 15 dec 2025, 20:47
door Koffiedrap
Pti schreef: ma 15 dec 2025, 19:53
Geen glitters opgemerkt in de toiletpot?
Nop, maar ik vraag me af waarom de laatste maanden mijn chroom zo loslaat.
Re: Waar is mijn chrome gebleven?
Geplaatst: ma 15 dec 2025, 20:56
door Pti
Het is wel heel gebruikelijk hoor, bijna alle espressomachines verliezen het chrome op deze zwaar belaste plaatsen. Als eerste aan de binnenkant van de thermosyphon en in de ruimte tussen het douchescherm en de zetgroep. Maar gelukkig gebruiken ze -als het goed is- Chroom-0 bij het verchromen van installaties voor levensmiddelen wat onschadelijk wordt geacht.
Re: Waar is mijn chrome gebleven?
Geplaatst: di 16 dec 2025, 08:30
door Leinad
Dit is inderdaad normaal. Bij alle machines die ik gehad heb gebeurde dit. Hoe dat kan: geen idee

Re: Waar is mijn chrome gebleven?
Geplaatst: di 16 dec 2025, 08:50
door gilleko B.
De Rocket R58 heeft of had een keramieken trompet. Geen last van chroomverlies, nadeel, bij onderhoud broeikop en vastzitten trompet brak deze in stukken bij het loswrikken. Heb destijds bij een onderhoudsbeurt deze door door een metalen laten vervangen, met chroom.

️