Pagina 1 van 2

Luna

Geplaatst: do 19 nov 2009, 10:32
door Thoby
Sinds kort heb ik een Luna van Quickmill. Buiten dat ik het een prachtig ontwerp vind ben ik tot nu toe nog niet erg enthousiast over de werking van de machine. Hij lekt een beetje langs het piston. Waarschijnlijk moet de ring vervangen worden (ik weet nog niet hoe). Maar ik vind de koffie met de Illypads ook niet erg lekker en weinig creme.
Nog steeds staat op het aanrecht (ik durf het hier haast niet te zeggen) een Krups en de koffie daaruit vind ik wel lekker en de creme is ook veel beter!

Zijn er meer eigenaren van een Luna, want ik kan niet geloven dat dit mooie apparaat geen lekkere espresso kan zetten.

Re: Luna

Geplaatst: do 19 nov 2009, 11:00
door Bluecold
Wat heb je zelf al gevonden?

Re: Luna

Geplaatst: do 19 nov 2009, 11:58
door Thoby
Nu, ik heb helaas geen beschrijving van deze machine en zal wellicht wat moeten sleutelen om de rubberen ring te vernieuwen, ik ga van het weekend wat beter kijken. Ik ben ook onbekend met de ESE pads en heb ze met verschillende zijde boven en onder gehad. Daar zag/proefde ik geen verschil.
Dus ik dacht misschien is er iemand die ook een Luna heeft en wat kan uitleggen. En misschien is er iemand die weet waar een piston voor verse koffie verkregen kan worden.

Re: Luna

Geplaatst: do 19 nov 2009, 19:14
door Bluecold
Ik bedoel "gevonden met de zoekfunctie op dit forum en op de rest van het internet".
Het is namelijk wel de bedoeling dat je een beetje rondzoekt ipv standaardvragen die overal honderdduizend keer zijn beantwoord te vragen.
Ik vermoedde dat je dat niet gedaan had omdat
-je je filterhouder nog steeds piston noemt
-je geen molen hebt
-je niet weet hoe je je filterpakking moet vervangen

Als je eventjes had gezocht had je nu:
-je tweedehands(anders zou je een normaal zeefje hebben) apparaat schoongemaakt
-een nieuwe pakking hebben gekocht en daarmee de oude vervangen
-een molen gekocht
-versgebrande bonen gekocht
-goede espresso kunnen zetten

Aangezien je liever hebt dat andere mensen voor jou zoeken heb je alleen een topic vol zoekvragen geopend.
Op andere fora is dat een reden om je te bannen of in ieder geval een waarschuwing te geven.

Re: Luna

Geplaatst: do 19 nov 2009, 21:11
door Thoby
Het spijt me.
Dag

Re: Luna

Geplaatst: do 19 nov 2009, 23:05
door original andalucia
Bluecold schreef: Aangezien je liever hebt dat andere mensen voor jou zoeken heb je alleen een topic vol zoekvragen geopend.
Op andere fora is dat een reden om je te bannen of in ieder geval een waarschuwing te geven.
nou nou.... :roll: dat is pas een welkom... :?

Re: Luna

Geplaatst: do 19 nov 2009, 23:13
door Qmilluna
Wat Bluecold natuurlijk bedoelde was; met de hulp van de zoekfunctie hier op het forum, had je mijn introductie gevonden. En misschien had je mij dan direct een PB gestuurd. Helaas waren en zijn er dan ook andere Luna gebruikers, die het antwoord dan ook niet hadden gevonden. :shock:
We zijn alweer wat jaartjes verder en we hebben nu een Quickmill Luna aan de muur hangen, een Rancillio Rocky en een Lapavoni ZIP MAXI AUTOMATICO met verse maalschijven. Een nagenoeg complete koffiekeuken is gemaakt in een 'overgebleven' kamertje.
De Luna hangt bij ons niet meer aan de muur, maar ik zal kijken hoe ver ik kom. Een beetje extra informatie van jouw kant zou dan ook wel uitkomen. Hoe kom je aan de machine? De staat? Lang stilgelegen? Hoe gebruikt? Dit bepaald namelijk of het alleen een kwestie is van schrobben of reviseren. Beide is zeer goed te doen met deze machines. Ze gaan makkelijk uit en weer in elkaar. Hendel eruit draaien, schroeven aan de bovenzijde los, warmhoudplaat verwijderen, vier schroeven aan de voorzijde en je kan hem hangend servicen. Als je een beetje technisch bent, natuurlijk. Of gewoon genoeg lef. Moet kunnen met een back-up-machine. ;)

De jongens van Euroquick, te Numansdorp zijn mij altijd zeer hulpbehoevend geweest. Ook met het versturen van spareparts. Een belletje naar hun kan geen kwaad.

Adios Sanne

Re: Luna

Geplaatst: vr 20 nov 2009, 08:19
door Bluecold
Nee, ik bedoel dat iedere vraag in zijn post beantwoord had kunnen zijn met de search.
"Quickmill onderdelen" invullen in de search en meneer had kunnen vinden dat hij bij Euroquick moest zijn. Dan stuur je een mailtje naar Euroquick voor zo'n filterdrager, een pakking, hoe je zo'n ding vervangt en of het zelf te doen is om zo'n machine zelf een goede poetsbeurt te geven.
Dan had hij gewoon het forum moeten doorlezen naar mensen met zelfde soort problemen en dan had hij waarschijnlijk de H-B espresso FAQ gevonden die ik meerdere keren gepost heb, en zelfs als hij dat niet had had hij moeten kunnen vinden dat een vieze machine niet werkt.
En als hij een welkom had gewild had hij zich voorgesteld in het voorsteltopic. Daarover heeft hij deze PB gekregen van Martijn:
Een forum is een discussieplek, geen gratis helpdesk.

Re: Luna

Geplaatst: vr 20 nov 2009, 09:27
door Jeroen
Bluecold schreef:Een forum is een discussieplek, geen gratis helpdesk.
Klopt, maar het is natuurlijk aan iedereen vrij om vragen te stellen. Als je als kenner geen zin hebt om hier op te reageren is dat prima natuurlijk.

De reactie had wat mij betreft een stuk genuanceerder gemogen, en minder lomp.

Re: Luna

Geplaatst: vr 20 nov 2009, 09:32
door original andalucia
Jeroen schreef:
Bluecold schreef:Een forum is een discussieplek, geen gratis helpdesk.
Klopt, maar het is natuurlijk aan iedereen vrij om vragen te stellen. Als je als kenner geen zin hebt om hier op te reageren is dat prima natuurlijk.

De reactie had wat mij betreft een stuk genuanceerder gemogen, en minder lomp.
bluecold had volkomen gelijk met zijn opmerkingen, mijn reactie was gericht op de " klantvriendelijkheid " :?