Pagina 1 van 1

Zure koffie

Geplaatst: wo 04 jul 2012, 08:26
door Simon
Itt tot deze thread (http://www.koffiepraat.nl/forum/viewtop ... =12&t=3753) krijg ik bij veel type bonen een zure koffie.

Mijn favoriete boon is de India Monsooned, dat levert op mijn set (Compak K3 + Bezzera BZ07) een geweldige espresso en mooie basis voor cappuccino. Niets meer aan doen zou je zeggen... Zo gauw ik echter andere bonen probeer, zeker diegene die bekend staan als wat fruitig e.d., levert dit vaak erg zure espresso op. Dat maakt wat kopschuw om andere bonen te proberen.

Natuurlijk hou ik de machine netjes schoon, verse bonen, etc. Kortom: de basic voorwaarden zijn allemaal prima in orde. Maar heeft iemand een idee waar zuur over het algemeen vandaan komt? Kan het iets te maken hebben met temperatuur, druk, ...?

Re: Zure koffie

Geplaatst: wo 04 jul 2012, 08:38
door cremalover
3rd wave en zo.
Zuur is het nieuwe fruit. :mrgreen:

Re: Zure koffie

Geplaatst: wo 04 jul 2012, 08:54
door Nauti
Yep, fruitig. Kan ook een kwestie van wennen zijn.

Als de zet temp. hoger wordt zal je het zurige wat omlaag kunnen halen. Probeer ook eens wat minder te doseren of wat grover te malen. Ook een enkele ipv een dubbele kan wonderen doen.

Re: Zure koffie

Geplaatst: do 05 jul 2012, 15:35
door Spironski
De Monsooned Malabar is inderdaad allesbehalve zuur. Maar hier lijkt het te werken als compensatie voor een verkeerd ingestelde machine?
Wat Nauti zegt, en ik dacht ook aan een wat hogere temperatuur. Verander het niet allemaal tegelijkertijd hè? ;)

Re: Zure koffie

Geplaatst: do 05 jul 2012, 18:15
door Bluecold
Minder doseren en fijner malen. Zo fijn dat je doorlooptijd zelfs langer wordt ondanks de lagere dosering, dus echt een stuk fijner.
Dat wil vaak helpen, anders je temperatuur misschien zelfs wat omlaag. Omhoog gooien is vaak het devies, maar soms ga je dan totaal de verkeerde kant op.

Re: Zure koffie

Geplaatst: zo 15 jul 2012, 19:19
door Bartista
Dit heb ik ook een keer gehad. Toen was inderdaad de temperatuur te laag, nadat de temperatuur was verhoogd was het probleem verholpen.

Re: Zure koffie

Geplaatst: wo 18 jul 2012, 11:10
door SteefM
Ik heb de spam en reacties daarop die hier stonden, verwijderd.

Re: Zure koffie

Geplaatst: vr 27 jul 2012, 13:53
door Simon
Dank voor de reacties! Ik ga er mee aan de slag en laat het weten wat de vorderingen zijn...