Pagina 1 van 2

Bezzera Strega Naked Portafilter

Geplaatst: vr 11 jan 2013, 07:58
door Erik82
Naked Portafilters voor de Strega zijn bijna niet te krijgen en het verminken van een veel te duur origineel portafilter is een beetje zonde. In Amerika is er wel één te krijgen maar betaal je 110 dollar ex verzendkosten. Degene die zich hierin verder hebben verdiept weten dat de Strega een erg afwijkende kop heeft waar nagenoeg geen enkel portafilter op past.

Na redelijk wat heen en weer gemaild te hebben met ons vriend Peter van Kafko hebben we een experiment bedacht wat goed heeft uitgepakt. Voor de liefhebbers heeft Peter een aantal naked portafilters besteld die op de Strega passen en rond de 36 euro gaan kosten ex verzendkosten. Aangezien het mij zelf veel tijd heeft gekost om de nodige research te doen wil ik dit andere geïnteresseerden besparen.

Re: Bezzera Strega Naked Portafilter

Geplaatst: vr 11 jan 2013, 08:35
door cremalover
Strega wordt geleverd met een enkele en dubbele portafilter.Wat is het nut van de enkele uitloop?

Gewoon een boor op de enkele portafilter zetten.Heb ik ook gedaan.Twee minuten werk en niet van een gekochte te onderscheiden.

Afbeelding

Re: Bezzera Strega Naked Portafilter

Geplaatst: vr 11 jan 2013, 09:14
door Erik82
@Cremalover: Heb je dit met een gatenboor gedaan? Had hier zelf al naar gekeken maar voor metaal zijn die dingen rond de 30 euro wat bijna dezelfde prijs is als een naked. Dat vind ik zelf zonde van het geld en het originele portafilter.

Wilde vanmiddag even langs een smederij rijden om te kijken of ze dit voor een leuk prijsje kunnen doen maar als het zelf kan dan is dat natuurlijk beter en goedkoper. de enkele uitloop heeft voor mij inderdaad ook geen nut en gebruikte zelf altijd de naked omdat ik dat gewoonweg veel prettiger vind werken.

Re: Bezzera Strega Naked Portafilter

Geplaatst: vr 11 jan 2013, 09:30
door cremalover
Ja.dingen heb je in verschillende prijsklasses.Deze was geloof ik 13 euro.
Zonde vind ik het niet.eerst had ik een porta met enkel uitloop.Nu heb ik een naked die in de VS 110 e kost.Heb dus winst gemaakt. :mrgreen:

Re: Bezzera Strega Naked Portafilter

Geplaatst: vr 11 jan 2013, 10:13
door bobbee
Met een bi metaal gatenzaag moet hij er zo doorheen zijn. Het is messing. Daarna beetje polijsten. Bij de lidl zag ik gisteren opzetstukjes voor de boormachine o.a. om te polijsten.

http://www.conrad.nl/ce/nl/product/8337 ... eter-57-mm

Hier moet alleen nog een center bij, maar misschien heb je die al....

Re: Bezzera Strega Naked Portafilter

Geplaatst: vr 11 jan 2013, 10:18
door Erik82
Heb nu een portafilter van Peter gekocht. Degene waarmee we aan het testen waren maar dat is er één met uitloop dus die wil ik gaan verminken. Die link is wel mooi, bedankt Bob.

Eerst maar is kijken of de smederij het voor minder dan 10 euro wil doen want dan ben ik ook klaar. Is voor hen waarschijnlijk een klusje van hooguit een paar minuten en woon in een dorp dus zijn dan vaak wel makkelijk. Anders rij ik wel even langs Conrad morgen om die zaag te halen. Verder heb ik alles al.

Re: Bezzera Strega Naked Portafilter

Geplaatst: vr 11 jan 2013, 10:39
door bobbee
Ja, als ze het op deze manier voor je kunnen doen is het wel meteen netjes natuurlijk.
http://cityplus.hubpages.com/hub/Naked_Portafilter

En anders kun je het zo als hier beschreven ook nog doen mocht het niet lukken:
http://www.home-barista.com/espresso-ma ... t1437.html

Ik was toen ik de bz10 nog had ermee bezig uit te zoeken, maar ja toen kwam de BFC.... ;)

Re: Bezzera Strega Naked Portafilter

Geplaatst: vr 11 jan 2013, 11:21
door Erik82
Op HB ken ik de verschillende topics al. Kan op 3 manieren. Met een boor en dremel, met een gatenboor of met een Lathe (ken de nederlandse term niet maar is met een draaibank).

Re: Bezzera Strega Naked Portafilter

Geplaatst: vr 11 jan 2013, 11:42
door cremalover
Je hebt er natuurlijk helemaal niks aan.Je moet op de knieen gaan op iets te zien.Is drie keer leuk en dan kijk je er nooit meer naar.

Re: Bezzera Strega Naked Portafilter

Geplaatst: vr 11 jan 2013, 11:55
door @3aan
Ik heb er al tientallen gedaan met een bi-metaal gatenboor, verschillende boormaten voorradig alleen die voor de E61 zit ik al een paar maanden op te wachten, heb ze al van een ander merk gehad maar dan was het met 3 boringen bekeken, dat kwam dan op 8 euro per PF dat vond ik te gek voor woorden, dus nog maar even wachten, dat gedoe met de Lathe oftewel Draaibank, slaat helemaal nergens op dat is werk zoeken. ;)

Crema heb jij geen spiegeltje bij je machine liggen?