Pagina 1 van 1

onregelmatige branding

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 11:41
door cremalover
In al de jaren dat ik brand heb ik dit nog nooit gehad.
Afbeelding


Iicht en donker door mekaar.
Iemand enig idee?
Boon is een Malabar.

Re: onregelmatige branding

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 11:43
door bobbee
Zongedroogd?

Re: onregelmatige branding

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 11:44
door fransg
Wanneer het 'ongewassen' bonen zouden zijn, is dat een verklaring. Er kan dan minder selectie worden toegepast omdat bepaalde lichte bonen niet boven komen drijven en niet in dat stadium kunnen worden weggegooid. Die kleurvariatie is da bij 'unwashed' bonen een goed teken.

Re: onregelmatige branding

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 12:01
door cremalover
Apart.Normaal is ook mijn Malabar regelmatig van kleur.
Net een partijtje Honduras gebrand en die is weer helemaal egaal.
Bedankt.

Re: onregelmatige branding

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 12:05
door bobbee
In the Dry Method, the cherries are spread out for up to 2 weeks to dry in the sun. Several times a day, the beans are turned by raking. Hulling machines then remove the dried pulp, parchment and silver skin surrounding the bean.

Dat bedoelde ik dus ook met zongedroogd...

Re: onregelmatige branding

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 12:40
door Erik82
Wellicht een oude oogst (2012)? Malabar heeft natuurlijk een heel speciaal agingproces/droogproces wat niet te vergelijken is met gewassen of zongedroogde bonen. Kan zijn dat in de loop van de tijd de bonen wat anders zijn gaan fermenteren waardoor een klein gedeelte een iets andere vochtbalans heeft gekregen dan de rest waardoor je een onregelmatige branding krijgt.

Voor degene die het nog niet weten. Een monsooned boon wordt na het wassen een aantal maanden in een open en vochtig pakhuis gelegd om daar te fermenteren met behulp van de vochtige wind die door het pakhuis blaast. Dit is een totaal anders proces dan gewassen of zongedroogd. Deze bonen hebben een veel hoger vochtpercentage dan bonen die normaal zijn verwerkt.

Re: onregelmatige branding

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 12:53
door bobbee
Oh ja! Dat had je me al een keer verteld inderdaad

Re: onregelmatige branding

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 13:10
door @3aan
India Monsooned Malabar AA
Een bijzondere koffie die zijn karakteristieke smaak ontwikkelde tijdens het verschepen. De schepen voeren destijds langzaam op zee en door deze lange vaartocht naar Europa die maanden kon duren werden de bonen langdurig blootgesteld aan zeewind en vocht. Hierdoor ontwikkelde de koffie zich tot een eigenaardige koffiesoort. De wind en de vochtige lucht zorgden ervoor dat de bonen begonnen te zwellen en muffig van geur werden. De groene koffiebonen verkleurden naar zachtgeel en werden daarom ook wel “Golden Nuggets” genoemd. De smaak van de koffie werd verassend zacht en niet zuur maar toch krachtig met een typisch aroma.
Tegenwoordig zijn de vaartochten niet meer zo lang en heeft dat gevolgen voor de smaak van de koffie en daarom is er een methode bedacht die het effect van de reis nabootst. “Monsooning” is de naam van deze methode en is afgeleid van de moesson. De koffiebonen die deze bereiding ondergaan kunnen van verschillende regio’s komen bijv. Mysore, Coorg, Chickmagalur, Nilgiris.
Aan de kust ten noorden van Cochin ligt Malabar deze regio behoort tot het natste deel van het zuidelijke India en vanwege de moesson periode van juni t/m september is deze omgeving zeer geschikt voor het produceren van deze koffie. De koffiebonen worden hier opgeslagen in de opslagruimtes die geopend kunnen worden om de moesson binnen te laten.
Het warme en het vochtige klimaat zorgen ervoor dat de bonen wel een vochtpercentage van 16 tot 20 procent kunnen opnemen. De koffiebonen worden daarom verspreid op verhoogde geventileerde vloeren voor een goede lucht circulatie.
De bonen worden geregeld gekeerd en opgeslagen in zakken en de zakken worden vrij van elkaar in rijen geplaatst zodat de wind zijn werk kan doen. Om schimmel te voorkomen worden de bonen elke 6 tot 8 dagen in nieuwe zakken gedaan. Het gehele proces wordt zeer zorgvuldig uitgevoerd om de beste kwaliteit te kunnen garanderen.
Als smaakomschrijving kunnen we deze bijzondere koffie meegeven:
Een krachtige zoete koffie met een kruidige smaak. Aardse en karamelachtige tonen met een typisch aroma.
De India Monsooned Malabar is absoluut niet zuur en is geschikt voor espresso, maar ook erg lekker in bijvoorbeeld een cafetière.

Afbeelding

Re: onregelmatige branding

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 14:37
door Wimula
@3aan schreef:India Monsooned Malabar AA
Een bijzondere koffie die zijn karakteristieke smaak ontwikkelde tijdens het verschepen.
Pracht verhaal! Ik wacht dan ook met spanning op de nieuwe oogst die pas is gearriveerd :mrgreen:

Re: onregelmatige branding

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 18:17
door cremalover
Erik82 schreef:Wellicht een oude oogst (2012)? Malabar heeft natuurlijk een heel speciaal agingproces/droogproces wat niet te vergelijken is met gewassen of zongedroogde bonen. Kan zijn dat in de loop van de tijd de bonen wat anders zijn gaan fermenteren waardoor een klein gedeelte een iets andere vochtbalans heeft gekregen dan de rest waardoor je een onregelmatige branding krijgt.

Voor degene die het nog niet weten. Een monsooned boon wordt na het wassen een aantal maanden in een open en vochtig pakhuis gelegd om daar te fermenteren met behulp van de vochtige wind die door het pakhuis blaast. Dit is een totaal anders proces dan gewassen of zongedroogd. Deze bonen hebben een veel hoger vochtpercentage dan bonen die normaal zijn verwerkt.
Is nieuwe oogst.
Pas twee weken heeft de leverancier h em in huis.
Maar de manier van drogen verklaart toch niet de onregelmatige branding.
Brand al een paar jaar Malabar en zoals gezegd altijd r ergelmaat.
Ook geen ander profiel gebruikt.