Pagina 1 van 2

Andere dingen dan koffie malen

Geplaatst: wo 31 aug 2016, 13:49
door Chateau Rouge
Hebben er mensen ervaring met hun maler gebruiken/misbruiken voor het fijnmalen van andere levensmiddelen? Denk aan graankorrels, noten, suiker etc?
Ik zag op de site van Rofco dat graan-malers ook keramische schijven gebruiken. De grootte (75 en 85mm diameter) zie je ook wel in koffiemalers. Op de Rofco site staat ook dat er koffie mee gemalen kan worden.

Dat het slecht zou kunnen zijn voor je motor en schijven kan ik me voorstellen. Een maler met gekarameliseerde suiker schoonmaken lijkt me geen pretje. Alsnog ben ik benieuwd :).

Re: Andere dingen dan koffie malen

Geplaatst: wo 31 aug 2016, 13:53
door fransg
Oh ja, geroosterde lupine kun je er ook heel goed mee malen!

Vooral wanneer je toch al van plan bent nieuwe schijven te bestellen is er geen enkel bezwaar tegen.

http://kostverlorenvaart.blogspot.nl/20 ... -your.html

Re: Andere dingen dan koffie malen

Geplaatst: wo 31 aug 2016, 14:03
door R&B
Ik gebruik m'n kyocera handmalertje wel voor kruiden, stukjes kaneel bijvoorbeeld.

Meel malen klinkt wel interessant!
Qua hardheid zou bijvoorbeeld tarwe geen probleem moeten zijn toch?

Re: Andere dingen dan koffie malen

Geplaatst: wo 31 aug 2016, 16:50
door Erik82
Stelregel zal zijn dat wanneer je je koffiemaler voor andere dingen gaat gebruiken dan koffie deze vervolgens niet meer geschikt gaat zijn om koffie mee te malen. Kans op vreemde smaakjes of verknallen van de schijven is erg groot en alles behalve bevorderlijk voor je koffie.

Re: Andere dingen dan koffie malen

Geplaatst: wo 31 aug 2016, 17:20
door R&B
Spreek je uit ervaring?

Re: Andere dingen dan koffie malen

Geplaatst: wo 31 aug 2016, 17:57
door Erik82
Nee maar dat hoeft ook niet want het is gewoon een simpele optelsom.

1. Er zijn talloze voorbeelden waar het fout is gegaan
2. Koffie is erg gevoelig voor invloeden van buitenaf
3. Beschadigingen op schijven zorgen al snel voor slecht maalsel
4. Substantie hoeft maar iets te hard te zijn of je schijven gaan kapot

Soort van hetzelfde als dat ik geen benzine hoef te drinken om te weten dat het slecht voor je is. Er zullen best een paar voorbeelden zijn waar het niet mis ging maar voor 99,9% geldt dan niet. Die ene promille zorgt er niet ineens voor dat het ineens wel kan/goed is.

Re: Andere dingen dan koffie malen

Geplaatst: wo 31 aug 2016, 20:30
door R&B
1) ken ik zo niet, misschien kan je er een paar aanhalen?
2&3) oké
4) maar zachtere dingen dan koffie kunnen mijns inziens weinig kwaad?

Het is constructief om te waarschuwen voor te harde substanties.
Meteen het geheel afschieten en roepen dat je je molen dan niet meer kunt gebruiken voor koffie (zonder ervaring) vind ik wat kort door de bocht.

Hoeveel malen er niet regelmatig snelkookrijst of grindz met hun molen...? ;)

Re: Andere dingen dan koffie malen

Geplaatst: wo 31 aug 2016, 20:33
door Erik82
Er staan op HB genoeg gevallen die de schijven verknald hebben ook met rijst. De kans is te groot dat het mis gaat en dat risico zou ik niet nemen.

Re: Andere dingen dan koffie malen

Geplaatst: wo 31 aug 2016, 20:37
door @3aan
R&B schreef:
Hoeveel malen er niet regelmatig snelkookrijst of grindz met hun molen...? ;)
Snelkookrijst kan echt geen kwaad, alleen worden er wel goedkope grootverpakkingen aangeprezen als zijnde Snelkookrijst, terwijl het dat beslist niet is en gewoon harde rijst, die met grote regelmaat wel je schijven verkloten!

Re: Andere dingen dan koffie malen

Geplaatst: wo 31 aug 2016, 20:41
door fransg
R&B schreef:Meteen het geheel afschieten en roepen dat je je molen dan niet meer kunt gebruiken voor koffie (zonder ervaring) vind ik wat kort door de bocht.
Ik zou zeggen, we houden je niet tegen, zet een aantal pakken rijst, andere granen en korrels klaar en ga met een puntgave maler wat leergeld besteden ;-)