Pagina 1 van 2
Onzekerheid gebruik mignon eureka
Geplaatst: vr 21 jul 2017, 12:40
door koffiedikkertje
Heren,
Ben wat onzeker geworden wat bereft het gebruik van mijn eureka mignon molen. Het gaat om het volgende: als ik de maalgraad wil veranderen is het dan vpldoende dat de molen aanstaat en de knop verdraai? Of moet ik iets malen en tijdens het malen de knop verdraaien.
Mvg
Koffiedikkertje.
Re: Onzekerheid bruik mignon eureka
Geplaatst: vr 21 jul 2017, 13:50
door Pti
Als je de maling fijner stelt doe je dat in hele kleine stapjes en maal je tussendoor wat weg. Als je grote verstelling fijner wilt doen doe je dit het beste met draaiende motor.
Je moet het zo zien, de maling wordt bepaald door hoe dicht de maal schijven op elkaar staan. Als je fijner wil malen moeten de maal schijven dichter op elkaar gedraaid worden, en dat gaat lastig wanneer daar nog koffiemaalsel tussen zit. Het belast de motor zwaar als je daarna de maler aanzet en in mindere mate vind ook het stelmechaniek (schroefdraad) al deze spanning niet fijn. Daarom fijner stellen met draaiende motor of in kleine stapjes, je moet toch altijd wat maalsel weggooien voordat je verstelling definitief is.
Re: Onzekerheid gebruik mignon eureka
Geplaatst: vr 21 jul 2017, 14:57
door koffiedikkertje
Leuk antwoord maar geeft geen antwoord op mijn vraag. En die is eigenlijk heel simpel. Moet je de maalgraad veranderen tijdens het draaien ca,het malen of is het genoeg om de molen alleen maar aan te zetten enndan de knop te verdraaien.
Re: Onzekerheid gebruik mignon eureka
Geplaatst: vr 21 jul 2017, 15:01
door bobbee
Wat is het verschil tussen malen en de maler aanzetten?
Bedoel je met of zonder koffiebonen?
Re: Onzekerheid gebruik mignon eureka
Geplaatst: vr 21 jul 2017, 15:58
door Pti
koffiedikkertje schreef:Leuk antwoord maar geeft geen antwoord op mijn vraag. En die is eigenlijk heel simpel. Moet je de maalgraad veranderen tijdens het draaien ca,het malen of is het genoeg om de molen alleen maar aan te zetten enndan de knop te verdraaien.
Ik vind jouw vraag een stuk onduidelijker dan mijn antwoord.
Re: Onzekerheid gebruik mignon eureka
Geplaatst: vr 21 jul 2017, 16:24
door koffiedikkertje
bobbee schreef:Wat is het verschil tussen malen en de maler aanzetten?
Bedoel je met of zonder koffiebonen?
dat lijkt mij zo duidelijk als wat. als je de maler aanzet hoef je nog niets te malen of zet jij de maler alleen maar aan en gebruikt hem verder niet? ik onderneem nog een poging! je zet de maler aan met het knopje aan de zijkant. maar doet verder niks ( je maalt ook niet) nu kun je de maalgraad knop verstellen. maar doe je dat nu als de maler alleen maar onder stroom staat ( en dat kan alleen maar als de maler aanstaat) of moet je de maalgraad aanpassen en dus de maalgraadknop verdraaien als je de bonen gaat malen terwijl je daar mee bezig bent dus tijdens het malen? Duidelijker gaat het niet volgens mij.
dus de maalgraad verstellen met stilstaande motor maar wel onderstroom of verstellen tijdens het malen zelf?
Re: Onzekerheid gebruik mignon eureka
Geplaatst: vr 21 jul 2017, 16:45
door MichigAlex
Maler wel laten draaien als je de maalgraad gaat verstellen
Re: Onzekerheid gebruik mignon eureka
Geplaatst: vr 21 jul 2017, 16:58
door koffiedikkertje
MichigAlex schreef:Maler wel laten draaien als je de maalgraad gaat verstellen
Bedankt. dat is het simpele antwoord op mijn simpele vraag.
Re: Onzekerheid gebruik mignon eureka
Geplaatst: vr 21 jul 2017, 17:38
door Pti
Graag gedaan.
Re: Onzekerheid gebruik mignon eureka
Geplaatst: vr 21 jul 2017, 18:16
door Bert 619
Het is mij nog niet helemaal duidelijk, zet ik de machine aan voor het malen of erna.