Pagina 1 van 1

IMS filterbakjes

Geplaatst: za 24 mar 2018, 10:32
door RonnieTober
Iemand ervaring met IMS filterbakjes? Is het echt een meerwaarde voor je kwaliteit?

https://www.vanpommeren.nl/barista-tool ... bakje.html


Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk

Re: IMS filterbakjes

Geplaatst: za 24 mar 2018, 12:49
door Pti
Ik weet niet echt wat je met een meerwaarde voor je kwaliteit bedoelt? Gaat het dan over de smaak van de koffie, of de kwaliteit van de materialen die je gebruikt?

Want de kwaliteit gaat wel omhoog, maar je gaat het niet proeven.

Re: IMS filterbakjes

Geplaatst: za 24 mar 2018, 14:26
door fransg
Ik gebruik meestal een VST bakje, heb in het verleden wel meer gewisseld en vergeleken. Zien er goed uit, net als de IMS bakjes, de IMS lijken wat makkelijker dan de VST maar als je je routine goed voor mekaar hebt maakt het nauwelijks meer uit.

De factoren van invloed op het genieten van verrukkelijke koffie zijn divers en daarvan is de keuze voor het filterbakje niet de grote klapper.

Als je eenmaal begrijpt wat er speelt en waar het om gaat en doorhebt wat het gevolg is van het kiezen van de lekkerste boontjes van enige tijd na de beste branding, in de juiste dosering uit de uitstekende maler, zorgvuldig maar zonder veel gedoe in het juiste bakje voor de gekozen dosering, netjes aangetampt, zonder klotsen ingedraaid aan de zetgroep, met voldoende prae-infusie druk op de juiste timing, vervolgens met geen gekke temperatuur water doorgeperst, dan zul je concluderen dat de keuze voor het bakje niet je meest dramatische actie van de dag is geweest.