Pagina 1 van 3
Quest M3s gebruikers
Geplaatst: vr 04 jan 2019, 14:57
door rickroast
Zijn er personen op dit forum welke een Quest M3(s) hebben en actief gebruiken? De laatste berichten op dit forum zijn helaas van ruim 3 jaar geleden. Ik ben voornemens er eentje aan te schaffen en heb veel goede informatie op kunnen doen op sites als homebarista etc. Graag zou ik ook van mensen iets dichterbij willen horen of het bevalt en tegen welke dingen zij precies aanlopen. Zo ben ik ook nog aan het kijken naar welke thermocouples ik er precies bij aan moet schaffen.
Mijn idee is om met de Quest verschillende soorten koffies te branden en veel te experimenteren. Aan de hand van Artisan wil ik alles bijhouden en eventueel geslaagde batches opslaan en later dupliceren.
Ook heb ik gekeken naar de Huky 500t en Kaldi new Wide en Kaldi Fortis, echter lopen deze (mede dankzij het invoeren) toch aardig in de papieren.
Re: Quest M3s gebruikers
Geplaatst: vr 04 jan 2019, 18:54
door namor
Hi Rick,
welkom op de forum!
Wellicht moeite waard ook naar Hottop brander (model KN-8828B-2K+ )te kijken,
https://www.hottopusa.com
Ik heb eentje jaar terug gekocht. Batches 250 gr, perfecte koppeling en sturing vanuit Artisan. Je kan alles opslaan, branden met backlog profile (ook automatisch) en alles volledig vanuit PC sturen.
Ik denk dat zijn er weinig machines die zo compleet en makkelijk vanuit fabriek komen. Er is best veel op internet te vinden en er is prima een Hottop Facebook groep.
In jaar heb ik +-120 batches gedaan en hottop is echt een perfecte machine. Als je meer zou willen weten laat me weten.
groet,
Roman
Re: Quest M3s gebruikers
Geplaatst: vr 04 jan 2019, 19:36
door rickroast
Hoi Roman,
De hottop had ik ook al gezien, echter is deze niet standaard in Europa te krijgen. Als ik deze in moet voeren vanuit Taiwan is de kans ook aanwezig dat deze over de 2000 euro gaat, toch een aardig verschil met de 1400 euro van de Quest rechtstreeks uit Duitsland.
Ik had jouw topic over de hottop ook al gezien op dit forum, hij bevalt jou dus goed? Ik heb begrepen dat de machine niet het meest ideaal is voor back to back roasting, wat ik zelf wel een pre vind.
Re: Quest M3s gebruikers
Geplaatst: vr 04 jan 2019, 20:30
door namor
back to back? als je bedoeld je vorige profile te herhalen dan is hottop is super goed in. Je moet uiteraard dezelfde boon gebruiken en dezelfde buiten conditie zijn (temperatuur) maar dat geld voor elke roaster.
Wat prijs betreft het is uiteraard wat duurder maar je hoeft geen upgrades doen, die kosten ook geld.
EU uitvoering kost 1600 euro plus btw en tax. Als je bedrijf bent dan geen btw, tax was 120 volgens mij.
Re: Quest M3s gebruikers
Geplaatst: za 05 jan 2019, 06:56
door Capulus
namor schreef:back to back? als je bedoeld je vorige profile te herhalen dan is hottop is super goed in. Je moet uiteraard dezelfde boon gebruiken en dezelfde buiten conditie zijn (temperatuur) maar dat geld voor elke roaster.
Wat prijs betreft het is uiteraard wat duurder maar je hoeft geen upgrades doen, die kosten ook geld.
EU uitvoering kost 1600 euro plus btw en tax. Als je bedrijf bent dan geen btw, tax was 120 volgens mij.
Met 'back to back' bedoelt rickroast vermoedelijk direct achter elkaar aan branden.
Re: Quest M3s gebruikers
Geplaatst: za 05 jan 2019, 08:24
door namor
Ok. Ook geen punt

Ik doe altijd 4-5 batches achter elkaar.
Het gaat prima. [IMG]
//uploads.tapatalk-cdn.com/201901 ... 809385.jpg[/IMG]
Re: Quest M3s gebruikers
Geplaatst: za 05 jan 2019, 19:46
door rickroast
Ik bedoel inderdaad om meerdere batches achter elkaar te branden, zonder tussentijds te koelen etc. Goed om te horen dat dat bij de Hottop blijkbaar ook geen problemen geeft. Het importeren blijft voor mij echter een nadeel.
Daarom ben ik ook nog steeds zeer benieuwd naar Quest gebruikers!
Re: Quest M3s gebruikers
Geplaatst: za 05 jan 2019, 19:53
door bobbee
Namor, waar heb jij de brander gekocht? In de USA?
Re: Quest M3s gebruikers
Geplaatst: za 05 jan 2019, 23:59
door namor
bobbee schreef: za 05 jan 2019, 19:53
Namor, waar heb jij de brander gekocht? In de USA?
Hi Bobbee, ik stuur je PB met meer info om Quest M3 niet verrder te vervuilen.
gr. Roman
Re: Quest M3s gebruikers
Geplaatst: zo 06 jan 2019, 01:20
door @3aan
Even doorlinken naar een nieuw draadje daarover kan toch wel?
Daar heeft iedereen wel wat aan die daar zijn of haar interesses heeft liggen!
Ben benieuwd . . .
