Even voorstellen + hulp bij eerste machine

1
Hallo allemaal,

Ik zal mij even voorstellen: ik ben Guido, 22 jaar en lees al een tijd mee op dit forum.
Tot voorheen had ik op mijn studentenkamer nog een simpele superautomaat staan, maar nu ik inmiddels meer ruimte heb wil ik toch heel graag gaan beginnen aan het half-automaat avontuur.

Nu komt de lastige keuze: welke machine moet het worden.
(Als maler heb ik op dit moment een Eureka atom 60 in mijn bezit)

Voor wat betreft de eisen:

-budget van 1200-1500 euro. Ik zou graag iets 2e hands kopen (iets aanbieden mag) zodat ik nog wat meer uit mijn budget kan halen.
-Ik drink dagelijks ongeveer 2x een cappucino en 1x een espresso. Wat mij betreft is iets van HX, DB of dubbel thermoblock dus een must.
-Het zou leuk zijn als ik af en toe voor wat gasten een espresso kan bereiden, maar dit is geen must.
-Een apparaat wat er ook mooi uit ziet. Dit gaat dan vooral om niet te veel RVS. Mat zwart heeft de voorkeur.

Ik zat zelf te kijken naar een Lelit Bianca en de Ascaso steel duo PID. Dit zijn uiteraard twee hele verschillende apparaten, maar door alle informatie weet ik niet zo goed meer wat slim is om te kiezen. Ik sta uiteraard ook open voor andere opties.

Mochten jullie vragen hebben hoor ik het graag :)

Re: Even voorstellen + hulp bij eerste machine

7
smidie schreef: za 22 jul 2023, 13:30 Heeft er iemand nog een suggestie voor een zwarte machine? Hoe meer ik lees over de ascaso, hoe minder postief ik erover word.

De lelit bianca is wellicht een optie, al acht ik de kans niet erg groot dat iemand een zwarte in de nabije toekomst aan zal bieden voor <€1500.

Alle suggesties zijn welkom.
Misschien de Profitec GO of de duurde Pro 300? Die zie ik beide in het zwart.. De GO laat je ruimte om een betere maler te kopen een van de belangrijkste onderdelen wat betreft de smaak van je koffie..
Ik zag (zwarte) Niche Zero's te koop die dan het gezamenlijke bedrag (maler + GO) op de 1500 of iets daaronder brengen. Misschien een idee :)