Aankoopadvies pistonmachine of toch een volautomaat ?

1
Dag kenners,
Onze De'Longhi Prima Donna volautomaat heeft het recent begeven, net geen 5 jaar dienst geleverd a rato van 2 a 3 tassen koffie per dag, jammer.
Het toestel daarvoor was een zeer eenvoudig piston machine van eveneens De'Longhi wat het 15 jaar uitgezongen heeft.
Nu op zoek naar een nieuw toestel, maar er is twijfel over het type. Ik blijf erbij dat het simpele pistontoestel betere koffie maakte dan de volautomaat die 3 keer zo duur was, daar staat tegenover dat de volautomaat wel handiger was in gebruik en ook het bereiden van latte's was eenvoudiger.
In mijn zoektocht kom ik twee toestellen tegen ;
1) Sage Barista Express https://www.sageappliances.com/nl-be/pr ... 70BKS2EEU1
2) De'Longhi Specialista Arte https://www.delonghi.com/nl-be/p/la-spe ... G6EALw_wcB

Goede toestellen dit in deze prijsklasse ? Betere toestellen op de markt ?
Eisen zijn een ingebouwd maalsysteem en de mogelijkheid om melk op te schuimen.
Of toch terug een volautomaat ?

Graag jullie inzichten.
Alvast hartelijk dank,

Re: Aankoopadvies pistonmachine of toch een volautomaat ?

2
Kun je uitleggen waarom je alles in 1 machine wilt hebben? Je huidige machine had een tegenvallende levensduur lijk je aan te geven. Door de maler IN de machine te hebben, loop je twee keer zoveel risico op een nutteloos apparaat als de helft kapot gaat. En ook zijn de malers vaak niet zo best. Als het om de ruimte gaat zou ik in jouw geval waarschijnlijk kiezen voor een Sage Bambino als espresso machine en dan een DF54V er naast. Dan ben je voor een kleine 600 euro klaar als je het nieuw wilt hebben.
Londinium R - Option-O P64 (SSP UM) - Umikot Planetary Distribution Tool by FrancisPavoni - Puqpress - Aeropress - Flair GO - Aergrind V3 - Puckrake (gold edition) by ArjenT5R™

Re: Aankoopadvies pistonmachine of toch een volautomaat ?

3
ErikvW schreef: zo 12 okt 2025, 21:14 Kun je uitleggen waarom je alles in 1 machine wilt hebben? Je huidige machine had een tegenvallende levensduur lijk je aan te geven. Door de maler IN de machine te hebben, loop je twee keer zoveel risico op een nutteloos apparaat als de helft kapot gaat. En ook zijn de malers vaak niet zo best. Als het om de ruimte gaat zou ik in jouw geval waarschijnlijk kiezen voor een Sage Bambino als espresso machine en dan een DF54V er naast. Dan ben je voor een kleine 600 euro klaar als je het nieuw wilt hebben.
Niet zozeer om de ruimte, wel 1 toestel minder op het aanrecht en minder geklooi (althans daar ga ik vanuit) met de gemalen koffie, of heb ik het verkeerd ?

Re: Aankoopadvies pistonmachine of toch een volautomaat ?

5
Het ligt er helemaal aan hoeveel tijd je aan een bakkie wilt besteden plus het onderhoud.

Een volautomaat zet met een druk op de knop je gewenste bakkie en er zitten vaak ook nog reinigingsfuncties op.
Die zijn dus veeeeeel gebruiksvriendelijker dan een halfautomaat.

Maarrrrr met een half automaat kan je wel veel lekkerdere koffie zetten.

Dus je eerste beslissing/keuze moet zijn wil ik meer tijd aan mijn koffie besteden?

Dan als je toch voor een halfautomaat wilt gaan. Kom je bij de keuze met geïntegreerde maler of zonder.

Voordeel zonder is, betere gemalen koffie (komt minder warmte bij de bonen en de schijven zijn vaak veel beter/groter en je kan vaak nauwkeuriger afstellen) en als er een stuk is heb je de ander nog.

Dit is heel kort door de bocht maar geeft je een beetje een idee waar je over na moet denken.

Re: Aankoopadvies pistonmachine of toch een volautomaat ?

6
Heb zelf jaren een Jura op kantoor gehad. Koffie was minder, maar wel lekker makkelijk om even een bakkie te zetten voor een klant of mijzelf. Thuis had ik toen de Quickmill + losse molen staan. Toen de Jura kapot ging, ook veel te snel, na ca. 6 jaar, heb ik overwogen om een Quickmill op kantoor te gaan gebruiken. De Quickmill is nml. ook vrij snel 'warm' en dus te snel gebruiken en ik vind hem makkelijk in het onderhoud, niet onbelangrijk. Maar bovenal zijn degelijkheid.
Ze zijn er nieuw vanaf zeg ruim €500 en met molen iets duurder.
Machine voor mijn vrouw: QuickMill Aquaviva = 2820 & een QM3000. Werkruimte: Rancilio Silvia PdG V2 en La Pavoni Europiccola.
Molen: Mini Mazzer & Mazzer Major.

Re: Aankoopadvies pistonmachine of toch een volautomaat ?

8
Overweging is toch eerder om een pistonmachine te kopen met ingebouwde maler. Waarom pistonmachine, omdat in mijn beleving er betere koffie mee gezet wordt dan met een volautomaat en waarom de ingebouwde maler, het gebruiksgemak en geen of minder gemors met koffiegruis.
Is de Delonghi La Specialista Arte EC9155.MB dan een goede keus ? Zijn er betere alternatieven in deze prijsrange ?

Re: Aankoopadvies pistonmachine of toch een volautomaat ?

9
Dan zou ik eerder een Quickmill met ingebouwde maler kopen. Die zijn wat duurder maar gaan lang mee, zijn goed te onderhouden en te repareren en er zijn volop reserveonderdelen verkrijgbaar. Als je eventuele reparaties wilt uitbesteden kun je bij veel reparateurs terecht met een Quickmill, maar ik denk zo goed als nergens met een Delonghi.
Quickmill 820 met 9 bar OPV en precisie filterbakje mod - Quamar T80 met single dose bellows en doserless mod - V60 - Aeropress - Delter Press - Handpresso - I-Roast 2 met verlaagd vermogen mod - Tonino

Re: Aankoopadvies pistonmachine of toch een volautomaat ?

10
fob schreef:Dan zou ik eerder een Quickmill met ingebouwde maler kopen. Die zijn wat duurder maar gaan lang mee, zijn goed te onderhouden en te repareren en er zijn volop reserveonderdelen verkrijgbaar. Als je eventuele reparaties wilt uitbesteden kun je bij veel reparateurs terecht met een Quickmill, maar ik denk zo goed als nergens met een Delonghi.
Mee eens, als je toch voor een bonenmaler in een wilt gaan. Je hebt inmiddels best een aardig assortiment van Quickmill met bonenmaler ineen.
Deze bijvoorbeeld heeft volgens mij wat opties waar je je het wat makkelijker voor jezelf mee maakt.
- Quick Mill 3135 EVO70

Maar zoek eens rond in de 3000+ series.

Ik zag een tijdje geleden ook nog een review voorbij komen van de Meraki Espresso:
https://youtu.be/wGJNb4IZTE4?si=Xz9pX5uVEVf14Z5J

Die is ook nextlevel van alle gemakken voorzien. Ik vermoed alleen dat aftersale wat lastiger zal zijn. En hoe duurzaam het apparaat is, is ook de vraag.