Beste Koffieprater,
Afgelopen woensdag hebben Koffiegg en ondergetekende kennis gemaakt met SteamUp. Als Strietman en Superkop gebruikers missen we bij tijd en wijle een stoomfunctie. Natuurlijk valt een en ander op te lossen met melkopschuimers van o.a. Subminimal en Dreo of de magnetron plus frenchpress. Maar ideaal is dit allemaal niet. Kortom, we missen toch wel een beetje de "stoompijp". Het team achter SteamUp bestaande uit Wouter, Jeppe en Laurens heeft dit herkend en de afgelopen jaren hard gewerkt aan een stand alone steamer. Dit is het resultaat van wat een paar jaar geleden begon als een afstudeerproject en daarna een enthousiaste startup is geworden:
Op hun website kun je meer lezen over het verhaal achter SteamUp en de stomer zelf: https://steamup.nl/nl/home-nederlands/ en hier zie je de SteamUp in bedrijf:
Hoe staan de zaker en voor?
Welnu, we hebben afgelopen maandag samen kunnen vaststellen dat ze inmiddels een goed functionerend prototype hebben en het design vaststaat. Het gaat om old school techniek met een paar slimme truukjes. In beginsel hebben we hier te maken met een losstaande stoomboiler met zwenkbare stoompijp en instelbare druk middels een PID. Tegen mijn verwachting in is de opwarmtijd met 3 minuten hartstikke snel. Er zal dus een sterk element in zitten. Slim is ook dat het element aanspringt zodra je de stoomkraan opent. Dit om dips in de stoomdruk te voorkomen. Verder stoomt de SteamUp zoals je van een goede stoomboiler van zeg een dual boiler espressomachine mag verwachten. Mooi droog stoom met voldoende kracht en snelheid voor microfoam waarmee latte art geen enkel probleem is.
Voor wie?
In eerste instantie vroeg ik me af waarom ze vertrouwen op old school techniek en niet voor een dedicated thermoblock of flash boiler in combinatie met elektrische hulpmiddelen hebben gekozen, zoals bijvoorbeeld Morning Deam doet. De reden is dat SteamUp wil insteken op duurzaamheid: degelijke materialen en zo min mogelijk gevoelige elektronika. Hier valt veel voor te zeggen. De boiler kopen ze in Italie in en is vervaardigd van RVS en op een degelijk overdrukventiel wordt naar hun zeggen ook niet bezuinigd. Hier dus geen goedkope onderdelen uit China. Een ander USP van SteamUp is het Made in Holland label. Op die manier is het met recht een mooie aanvulling voor bezitters van een Strietman of Superkop, maar uiteraard is de SteamUp net zo geschikt voor mensen die een Robot of Flair gebruiken en behoefte hebben aan een standalone steamer.
Wie doet er mee?
Helaas is de SteamUp op dit moment nog niet te koop. Wouter, Jeppe en Laurens gaan de eerste batch produceren zodra ze 50 mensen bereid hebben gevonden om een aanbetaling van 150 euro te doen. Op die manier hebben ze voldoende startkapitaal om de benodigde onderdelen in te kopen. Zodra de SteamUps klaar zijn wordt iedereen verzocht nogmaals 150 euro te betalen. Onder de streep kost de SteamUp daarmee 300 euro. Bij volgende batches zal de prijs omhoog gaan maar 400 euro. Deelnemers nemen dus een klein beetje risico en moeten vooral geduld hebben. Het tijdspad duurt geschat 9 maanden.
Via deze link https://koffiepraat.nl/forum/viewtopic.php?t=14598 verwijzen we van harte naar het aanbod van SteamUp en wensen we de mannen van SteamUP bij deze veel succes met hun onderneming!
Bvds en Koffiegg
SteamUp standalone melkopschuimer
1
Laatst gewijzigd door bvds op za 24 jan 2026, 14:20, 5 keer totaal gewijzigd.
Espresso: Elektra MCAL / Olympia Cremina '82 / Cafelat Robot / Niche Zero / Eureka XL
Filter: Hario V60 / Chemex / Delter / Melodrip / Comandante MK3 Nitroblade / MK Vario + Ditting steel burrs
Filter: Hario V60 / Chemex / Delter / Melodrip / Comandante MK3 Nitroblade / MK Vario + Ditting steel burrs


