Re: Jip van Neerven's KvdW Speedster versie

11
fransg schreef:
Bluecold schreef:Ik bedoelde het niet in de trant van afzeiken, maar vroeg me oprecht af of er nog voordelen zijn aan deze opstelling bijv. in termen van flexibiliteit of gelijkmatigheid.
Oh sorry! Dan heb ik het verkeerd begrepen. Ik kreeg elders bv de opmerking dat de bekertjes niet goed waren en dergelijke onzin. Soms worden bij zulke verslagen er opmerkingen geplaatst en discussies gestart die slechts zeer zijdelings met het onderwerp van doen hebben maar waarmee de reageerder dan op z'n eigen stokpaardje een stukje meerijdt op de golf van aandacht ;-)

Ik heb geen flauw idee wat dit betekent:
fluid o tech TMFR of die MGFR tandwielpomp?
Dus daar kan ik ook weinig van zeggen.
http://www.home-barista.com/espresso-ma ... 12179.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vaak is het met een link van deze site dat je aangemeld moet zijn, maar voor deze materie is het wel een aanrader.

Re: Jip van Neerven's KvdW Speedster versie

13
Ah ik zie het. Dat is een oplossing met mechanische pompen en controllers. Veel hardware, leuk voor wie daar pret aan beleeft.

Ik vind het knap, maar ik vind het onderzoek dat Jip doet naar een oplossing zonder motoren leuker, drukvaten waarin met de hand druk wordt opgebouwd en die je dan met schakelaars aan ventielen kunt open / dicht zetten. Het werkt net zo geruisloos als een echte hefboom-machine.
LONDINIUM R24 & VECTIS - etzMAX - Niche - Honne Hedone - COMPAK R120->GRRR - PUQpress - FZ94 - Tonino