Re: Strietman met piston pressuur kit

8
Pti schreef:Erg leuk, maar ik verwacht juist dat het geen enkel verschil zal maken.
Maar als je zoiets niet hebt, kun je niet zeggen of het verschil maakt en je moet ook enorm oppassen dat straks een ander het heeft en jij niet, als je een Strietman hebt. Zoiets dient te worden vermeden, zonder pressuur kit sta je in je hemd. Dat is algemeen bekend nu.
LONDINIUM R24 & VECTIS - etzMAX - Niche - Honne Hedone - COMPAK R120->GRRR - PUQpress - FZ94 - Tonino

Re: Strietman met piston pressuur kit

10
Je kunt hem nog niet hebben want hij is nog niet uit. Gabor is er een week geleden mee gestart en het is nog slechts een prototype alhoewel het wel erg hard gaat. Dit was vanaf dag 1 al op HB te volgen. Bas en ik hebben al contact gehad en zijn wel geïnteresseerd.

Of het echt iets toe gaat voegen weet ik niet maar de espresso zal er niet ineens veel beter op worden. Wellicht wel voor een beginner maar voor iemand die al een hele tijd aan een handmatige hevel gewend is en genoeg ervaring en gevoel heeft opgebouwd. Als ik naar het filmpje kijk en zie hoe snel de hevel hier naar beneden gaat dan vond ik de druk te laag en Gabor zegt zelf in het topic dat dit 6 baar was. Dit was conform mijn observatie. Zelf ben ik een paar keer bij Wouter geweest en daar een espresso gemaakt met zijn machine en maling waarbij hij ook wist wat de druk was. Daar heeft hij natuurlijk allang onderzoek naar gedaan en het gevoel wat daarbij hoort zegt genoeg. Puur op basis daarvan is al genoeg te zeggen zonder dat je een drukmeter hebt.

De vraag is vooral wat het geheel gaat kosten. Als het duurder gaat worden dan de kit voor de Pavoni of Cremina dan gaat die er zeker niet komen want dan vind ik het het geld niet waard. Leuk hebbeding maar ik verwacht er zeker geen wonderen van. Je maling bepaalt voornamelijk de druk en door de flow te bekijken en bij te sturen is het goed reproduceerbaar. De smaak vertelt je vervolgens wat er beter kan er daarop pas je aan. Een meter is leuk maar op smaak en ervaring bijstellen is beter. Kwestie van ervaring.
Strietman CT2 (pre-order), LWW EG-1 (CORE en ULTRA), Lagom 01 - 102OM, Pietro pro brewing, LWW The BIRD, Orea V4, V60