bobbee schreef:Ik zal de maalkamer van de Eureka Atom leeghalen en zien wat eruit komt.
Maar wat mee je dan? Dat is niet representatief voor de dagelijkse praktijkt.
In de Niche review staat een mooie uitleg over retentie. De reviewer maakt onderscheid tussen total retention, dose consistency en exchange. Zie
https://www.nichecoffee.co.uk/reviews/ op pagina 5 en verder.
Juist die exchange is interessant!
Ik vind zijn aanpak erg interessnt. Zegt me veel meer dan de aanpak in het filmpje.
Desalniettemin vind ik het opvallend dat er bij de Ceado E37 maar zo weinig achterblijft. Dat is net zo goed als een Olympus. En opvallend dat een maler als de Ceado net zo goed scoort als malers die ontworpen zijn op weinig retentie (dus geen horizontaal grindpad, chute etc.).
Vandaar mijn wat provocerende opmerking dat retentie nu kennelijk een non issue is geworden. Immers alleen de Mazzer scoorde slecht maar Alwin zit op zijn Major ook maar op 0.5 gram.
Mijn gut feeling is toch echt dat de test niet representatief is!
Espresso: Elektra MCAL / Olympia Cremina '82 / Cafelat Robot / Niche Zero / Eureka XL
Filter: Hario V60 / Chemex / Delter / Melodrip / Comandante MK3 Nitroblade / MK Vario + Ditting steel burrs