Upgraden van Fiorenzato Doge

1
Ik denk dat ik hier alleen even een bevestiging nodig heb voor ik de portemonnee trek :D

Ik heb een Strega en een Fiorenzato Doge 63 maler. Die laatste is een vrij standaard oude horecamaler met vlakke 63 mm schijven (toen ik hem kocht een jaar of zes terug heb ik deze wel vervangen voor verse schijven). Ik heb hem enigszins verbouwd om de retentie wat minder te laten zijn (plopper bovenop in plaats van de hopper), en omdat ik toch altijd de koffie afweeg voor het malen, de doser eraf gehaald en er een simpele chute voor in de plaats gezet.

Nu leek het mij wel eens tijd om de boel te upgraden. De afstelling van de Doge kan niet superprecies, met die verbouwingen is het niet de fraaiste meer, en ik ben ook wel toe aan wat nieuws en beters. Zoals ik schreef, ben gewend te wegen en single dosen en ik maak alleen espresso, dus ben vooral op zoek naar iets met niet al te veel retentie (zonder plopper mods) en betere maalkwaliteit, maar wel binnen een budget van liever niet meer dan 1000. Formaat maakt niet zo uit, geluid maakt me eigenlijk ook niet uit, harder dan de Doge kan bijna niet lijkt me en daar kan ik mee leven. Dus mij leek de Eureka Olympus 75 wel wat, met tita coated schijven precies binnen budget. Goeie upgrade?

Zat trouwens ook nog te kijken naar de Niche, maar die vind ik helaas gewoon veel te lelijk.

Re: Upgraden van Fiorenzato Doge

2
Klinkt wat onvriendelijk maar scroll naar beneden vanaf jouw post en bekijk de onderwerpen upgrade Mazzer mini, en daaronder de onderwerpen waar Eureka in voorkomt. Daar is een hoop gezegd waarmee je je voordeel kunt doen. Een paar leden hebben een Eureka Olympus 75 of hebben deze na de posts gekocht. Als je dan vragen hebt zijn er genoeg leden die een antwoord willen geven.

Verstuurd vanaf mijn SM-G965F met Tapatalk




Re: Upgraden van Fiorenzato Doge

8
Haha dat is waar :) Om dan de discussie nog een hopelijk vriendelijke zwengel te geven met iets waar ik niet zo veel over lees: toen de Olympus 75 uit kwam, was dit met een motor die op 900 toeren/min draaide. Daar was toen een uitgebreide review over geschreven door Bellabarista, waarbij ook de lage toeren als heel positief punt werden aangehaald. Tegenwoordig kan je hem alleen krijgen met een 1400 toeren motor. Heeft iemand hier ervaring met beide? Is het de moeite waard op zoek te gaan naar de lage toeren variant?

Re: Upgraden van Fiorenzato Doge

9
Wij helpen iedereen vriendelijk maar je schreef zelf :
Boozzz schreef:Anyway, ik zei toch ook dat ik alleen een bevestiging nodig had, wordt hier genoeg slap geouwehoerd ;)
Dus ik denk, hoppa kopen die olympus.
Numbers are good but never loose the focus, a quality cup profile is not negotiable!