Ik ben overigens weer even van de ROON overgestapt op JRiver Media Player.
ROON oogt veel en veel mooier, kost ook meer met zijn abonnementsvorm. Geeft veel informatie over de betreffende musici en biedt de mogelijkheid door te klikken op werk van een van de deelnemende musici etcetera, ook naadloos werkend met TIDAL zodat er een prettig programma voortborduurt op het album waarmee ik de dag begon.
Nadeel is alleen dat het met enige regelmaat hapert in het afspelen. Dan is er een nieuwe versie die op de achtergrond alles aan het ordenen en her-importeren is of zo en dan kost dat af en toe even teveel rekentijd.
Zou op te lossen zijn met een ROON Nucleus computer alleen voor alle muziek maar dat gaat me te ver. Mooi ding maar niet echt nodig.
Opstarten kost ook altijd een paar minuten omdat de gehele catalog wordt ingelezen.
JRiver ziet er stukken primitiever uit maar laadt razendsnel de gehele inhoudsopgave en kan meteen beginnen met afspelen.
Roon 'ziet' meteen de apparaten in het netwerk (homepods, streamer) waar de muziek naartoe kan, bij JRiver heb ik Airfoil die de muziek van een app elders heen kan dirigeren.
https://roonlabs.com/
https://jriver.com/